Hej, jag måste bara säga först att jag älskar dina kokböcker har två stycken och hela familjen ÄLSKAR recepterna som jag gör.
Men nu är det så jag vill INTE gå ner i vikt utan helst behålla min vikt som jg har...dina recept står det är att man ska gå ner i vikt av. hur ska jag äta(portionsstorlek etc) och träna för att att bara behålla vikten...vill helst inte gå ner i vikt då jag faktisk redan är lite underviktig.
@netta - tack för din trevliga kommentar om mina böcker!
Det intressanta med GI-maten är att man i normala fall inte brukar gå ner mer i vikt mer än vad "kroppen vill", dvs när man når sin "genetiska idealvikt" under förutsättning att man inte drar ner på portionsstorlekarna för mycket. Rådet är alltså att du kan äta precis den mat som du ser i böckerna, men inte inte snåla på portionerna. Ät tills du är lagom mätt och lyssna på kroppens naturliga signaler (det är hög-GI maten som brukar sätta dessa ur spel). Är du mätt så har du fått i dig tillräckligt med energi.
@Sara, kul att du är intresserade av GI-boxarna. Vår egenliga enda återförsäljare är något som heter Mat på Jobbet som har frysar med olika maträtter (däribland några av mina boxar) i sitt sortiment. Om du jobbar på en större arbetsplats så kan du kanske fråga om Mat på Jobbet kan vara något för er?
Annars får vi hoppas att vi i framtiden kan få så stort intresse i Sundsvall att vi kan komma igång med hemleveranser även där (gör gärna en intresseanmälan på giboxen.se genom att trycka på beställ).
Inga konstigheter... bara gott! :)
SvaraRaderaHa det fint!
Jisses, såg smaskens ut det där.. får allt bli ett frukostalternativ det.:-D
SvaraRaderaHa en bra dag och långhelg.
Tack för påminnelsen om Keso, det är ju jättegott tillsammans med bär! Ska byta min soyayoghurt mot det om ett par dagar, när den är slut.
SvaraRaderaHej,
SvaraRaderajag måste bara säga först att jag älskar dina kokböcker har två stycken och hela familjen ÄLSKAR recepterna som jag gör.
Men nu är det så jag vill INTE gå ner i vikt utan helst behålla min vikt som jg har...dina recept står det är att man ska gå ner i vikt av.
hur ska jag äta(portionsstorlek etc) och träna för att att bara behålla vikten...vill helst inte gå ner i vikt då jag faktisk redan är lite underviktig.
Snälla skulle behöva råd från en expert från dig!
Kan ni inte utöka er gibox så man kan köpa den enskilda som i affären helst i sundsvall ;)
SvaraRaderaskulle vara perfekt som när man vill köpa lunch?
har ni tänkt på det någon gång att fixa så man kan beställa enskilda och inte bara ett helt pack i en månad
@netta - tack för din trevliga kommentar om mina böcker!
SvaraRaderaDet intressanta med GI-maten är att man i normala fall inte brukar gå ner mer i vikt mer än vad "kroppen vill", dvs när man når sin "genetiska idealvikt" under förutsättning att man inte drar ner på portionsstorlekarna för mycket. Rådet är alltså att du kan äta precis den mat som du ser i böckerna, men inte inte snåla på portionerna. Ät tills du är lagom mätt och lyssna på kroppens naturliga signaler (det är hög-GI maten som brukar sätta dessa ur spel). Är du mätt så har du fått i dig tillräckligt med energi.
Lycka till!!
@Sara, kul att du är intresserade av GI-boxarna. Vår egenliga enda återförsäljare är något som heter Mat på Jobbet som har frysar med olika maträtter (däribland några av mina boxar) i sitt sortiment. Om du jobbar på en större arbetsplats så kan du kanske fråga om Mat på Jobbet kan vara något för er?
SvaraRaderaAnnars får vi hoppas att vi i framtiden kan få så stort intresse i Sundsvall att vi kan komma igång med hemleveranser även där (gör gärna en intresseanmälan på giboxen.se genom att trycka på beställ).
yeezy 500
SvaraRaderarussell westbrook shoes
cheap jordans
puma fenty
yeezy boost 350 v2
cheap jordans
nike epic react flyknit
nike shoes
air max
curry 4
lebron 16 shoes
SvaraRaderalacoste polo
michael kors outlet
off-white
hermes handbags
zx flux
yeezy boost
yeezy boost 350 v2
nike shoes
longchamps
resource next page take a look at the site here great site investigate this site replica designer backpacks
SvaraRaderaclick for info Balenciaga Dolabuy read Louis Vuitton fake Bags informative post dolabuy gucci
SvaraRadera